پله آخر جشنواره سراسری پوستر سلامت دهان ودندان با حضور آلن لوکرنک

براساس اعلام دبیرخانه این دوره از جشنواره که به همت شرکت روژین درحال برگزاریست، در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته، ورکشاپی با موضوع پوستر زیر نظر داور فرانسوی این رویداد نیز برگزار خواهد شد. در انتهای این کارگاه دو روزه آثار رسیده به جشنواره و همچنین پوسترهای طراحی شده در این ورکشاپ، داوری شده و ۵۰ اثر برگزیده به نمایشگاه این رویداد راه خواهند یافت.

طبق اعلام روابط عمومی گروه هنری هشت‌پا بعنوان دبیرخانه اجرایی این رویداد، عصر چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ طی نشستی مشترک و تخصصی با گروه گپ در قالب جلسه‌ی نودوهشتم گپ گرافیک، مراسم اختامیه این رویداد به همراه معرفی برگزیدگان این دوره و اهدای جوایز آنها، و همچنین افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره در ساختمان خانه هنر تبریز واقع در باغ گلستان برگزار خواهد شد.

آلن لوکرنک از روز شنبه برای داوری و حضور در ورکشاپ این جشنواره وارد شهر تبریز شده است. لوکرنک (متولد ۱۹۴۴, لفاووت, فرانسه) یکی از برجسته‌ترین طراحان گرافیک معاصر جهان است. وی همواره به طراحی پوستر و کتاب و کاریکاتور با موضوعات اجتماعی, سیاسی و فرهنگی پرداخته است. او برنده‌ی جوایز نخست و طلا از مسابقات معتبر بین‌المللی پوستر و طراحی گرافیک است که از آن میان می‌توان به ”دوسالانه‌های بین‌المللی پوستر ورشو“, ”دوسالانه‌ی Golden Bee مسکو, ”دوسالانه‌ی پوستر تویاما“, ”جایزه‌ی BEDA“ و ”جایزه‌ی پوستر تئاتر صوفیه“ اشاره نمود

اولین دوره جشنواره سراسری پوستر سلامت دهان و دندان وی-وان روزهای آخر خود را به سر می‌برد. از روز شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵، با ورود داوران ایرانی و خارجی این رویداد سراسری، متشکل از آلن لوکرنک  فرانسوی، ایرج میرزا علیخانی، کریم زینتی و لادن رضایی از ایران مهمترین بخش جشنواره کلید خورده است.

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ لغایت ۱۹٫۳۰
تبریز باغ گلستان ، روبروی هنرستان وحدت ، خانه هنر تبریز
https://goo.gl/C6DfJm
جشنواره سراسری پوستر سلامت

جشنواره سراسری پوستر سلامت