کارگاه دو روزه معماری بومی

کارگاه دو روزه معماری بومی/ ورکشاپ دو روزه معماری بومی استایل بین المللی، مدرنیزم بومىپروژه ى “پاویون” تمرینى مداوم براى بالا بردن امکان طراحى بهتر پاویون ایران در اکسپو ٢٠٢٠

مهیار حدیقی
معمار, طراح و پژوهشگر دانشگاه پنسیلوانیا
ندا اکبری
معمار و پژوهشگر

ایده طراحی یک ساختار با برنامه محدود و کاربری تقریبا آزاد همراه همیشگی آموزش نوین معماری بوده است. پاویون ها و فولی ها به عنوان موضوعات دکوراتیو و هیجان انگیز مستقر در محیط که عموماً بخشی از همان محیط پیرامون خود می شوند همواره نقش به سزایی در رابطه بین آدم ها بازی می کنند و پلی می شوند بین آدمیان و بناهای ساخته شده با کاربری های رسمی تر. این نوع از معماری که معمولا در باغ ها, پارک ها و فضاهای استفاده نشده شهری قرار می گیرد همزمان نمایانگر ایده ها، موضوع های قانع کننده و فرم های آرمان گرایانه است که گاه غیر واقعی و شاید سطحی به نظر می آید.

همچنین معمولاً پاویون ها و فولی ها از قابلیت پوشانندگی، کاربری و سیستم های ساختمانی کمتری نسبت به بناهای معمول برخوردارند، چراکه به آنها به دیده سازه های موقتی که قصد برقراری ارتباطی لذت بخش با محیط پیرامون خود را دارند نگاه می شود. بطور خاص پاویون هایی که در نمایشگاه های جهانی ساخته می شوند نمایانگر کمرنگی مشخصه دوام، کاربری و پررنگی آینده محوری و تکیه بر مفاهیم خلاقانه و ایده های خارج از این جهانی هستند. امروزه، بسیاری از معماران و دانشجویان معماری از طراحی پاویون به عنوان موقعیتی که در آن می توانند تجربه خاصی از فضا، زمان، ساختار و فرم در معماری داشته باشند، استقبال می کنند.

زمان: ۱۱و ۱۲ دی ماه

روز اول صبح: سمینار
بعد از ظهر: شروع کارگاه| با هدف طراحى یک پاویون ساده با رویکرد مدرنیزم بومى
تمرین اول- عنوان: آنالیز معمارى چیست؟ هدف: ساده کردن روند آنالیز معمارى
تمرین دوم- عنوان: طراحى بر اساس پارامترهاى مشخص هدف: ساده کردن روند طراحى با محدود کردن پارامترهاى طراحى
و در انتهاى روز دوم: جمع بندى و ارائه کارهاى دانشجویان.


ثبت نام :

حضور در سمینار برای عموم آزاد و رایگان می باشد. جهت حضور رزرو الزامی است.

رزرو سمینار

هزینه حضور در ورکشاپ دو روزه ۸۰ هزار تومان می باشد. اعضای کانون جهت دریافت کد تخفیف با شماره ۰۴۱۳۵۵۳۳۴۴۷ تماس حاصل نمایند.

اطلاعات بیشتر در لینک زیر :
http://eaz-uia.ir/1395/09/28/002/

 

کارگاه دو روزه معماری بومی

کارگاه دو روزه معماری بومی