در باره پروژه انیمیشن کوتاه نقطه

انیمیشن کوتاه نقطه ، با تایم تقریبى ۱۱ دقیقه با تکنیک استاپ موشن عروسکى تولید خواهد شد. داستان انیمیشن کوتاه نقطه در آینده اى نه چندان دور اتفاق مى افتد که استفاده از تکنولوژى و دنیاى دیجیتال فراگیر شده است، انسان ها بر خلاف زندگى مجازى شلوغ و پر هیاهو، در زندگى واقعى تنها و افسرده هستند و در خانه هاى مرتفع و دور از دسترس دیگران زندگى مى کنند. آناتومى بدن انسان ها به خاطر استفاده بیش از حد از ابزار تکنولوژى تغییر یافته، بالاتنه آنها به سمت پائین خم شده و روبروى خود را  نمى توانند ببینند. آسمان و طبیعت به خاطر استفاده بشر از خودروهاى برقى داراى آب و هواى خوب و زیبایى خاصى است، اما متاسفانه دایره دید مردم بیشتر از اطراف پاهایشان نیست. در این بین شخصیت اصلى داستان را مى بینیم که طى اتفاقى متوجه زیبایى طبیعت مى شود و در ادامه تلاش میکند با روش هاى مختلف لذت بیشترى از این زیبایى ببرد اما براى این هدف باید بهاى بزرگى پرداخت کند …

 

انیمیشن کوتاه نقطه

انیمیشن کوتاه نقطه

 

محمد زارع کارگردان انیمیشن کوتاه نقطه ، داراى مدرک کارشناسى کارگردانى انیمیشن است و از سال ۱۳۸۸ به صورت حرفه اى در زمینه انیمیشن فعالیت مى کند. چند اثر کوتاه، تیزر تبلیغاتى و سریال انیمیشن حاصل این فعالیت است. زارع به واسطه این آثار موفقیت هاى زیادى از جمله کسب بیش از ۳۰ عنوان جایزه ملى و بین المللى، حضور در  ۱۵۰ جشنواره ملى و بین المللى، انتخاب به عنوان عضو هیئت انتخاب و داورى جشنواره هاى فیلم پاریس و بنگلادش و عنوان جوان نمونه استان در سال ۱۳۹۴ را به دست آورده است.

 

پشت صحنه درخت-۲

 

اثر قبلی کارگردان با نام “دخترک آت آشغالی” که در سال ۱۳۹۲ با تکنیک استاپ موشن تولید شد، یکی از موفق ترین آثار انیمیشن کوتاه ایران می باشد. این اثر موفق به حضور در بیش از ۱۵۰ جشنواره ملی و بین المللی و کسب ۳۱ جایزه شده است. “دخترک آت آشغالی” بر اساس شعر کوتاهی از تیم برتون کارگردان آمریکایی ساخته شده و در مورد دختری تنها و متفاوت است که در محل زندگی خود شرایط سختی را گذرانده و سرنوشت خاصی پیدا میکند.

 

Poster

انیمشین کوتاه دخترک آت آشغالی ، کارگردان محمد زارع

 

پروسه تولید انیمیشن کوتاه “نقطه” به ۳ مرحله پیش تولید، تولید و پس از تولید تقسیم بندى مى شود. در مرحله پیش تولید پس از اتمام نگارش فیلمنامه، کاراکترها و فضاها به صورت دوبعدى طراحى مى شوند. سپس استورى بورد بر اساس فیلمنامه طراحى و اجرا مى شود.

 

p31

 

p12b

 

عروسک ها و دکورهای انیمیشن کوتاه نقطه بر اساس طرح هاى دوبعدى که قبلا طراحى شده اند ساخته مى شوند. در مرحله تولید دکورها نورپردازى شده و کاراکترها بر اساس پلان هاى استورى بورد بر روى دکور متحرک سازى مى شوند و از هر حرکت آنها توسط دوربین دیجیتال حرفه اى عکسبردارى مى شود. در مرحله پس تولید تمامى پلان ها به دقت بازبینى و کامپوزیت شده و جلوه هاى ویژه به آن اضافه مى گردد.

 

xra15-head

 

xra14-head

 

در مرحله آخر صداگذارى و تدوین انجام گرفته و پس از اضافه شدن موسیقى کار نهایى مى گردد. براى تولید این اثر تجهیزاتى مانند دوربین دیجیتال حرفه اى با لنزهاى مختلف، پرینتر سه بعدى، آرماتور عروسک، ست نور حرفه اى، سیستم کامپوزیت و رندرینگ، قلم نورى و … مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر اساس زمان بندى تیم، تولید این اثر حدودا یکسال زمان خواهد برد. بیش از ۱۸ نفر از هنرمندان حرفه اى انیمیشن در تولید این اثر همکارى خواهند داشت.

 

DOT

 

ما به عنوان یکى از گروه هاى هنرى مستقل، که چندین سال است در زمینه ى انیمیشن فعالیت میکنیم براى تولید انیمیشن کوتاه نقطه به عنوان اثرى مستقل، از تمامى علاقمندان هنر وکلیه ى افرادى که دغدغه ى زندگى بهتر داشته و پیشرفت فرهنگ و هنر در این کشور را خواهانند تقاضا مى کنیم باحمایت خود زمینه ساز تولید این اثر شوند، چرا که این حمایت مى تواند اقدامى بسیار موثر و ارزشمند در جهت استقلال هنرمندان و در پى آن تولید آثارى درخشان و تاثیرگزار در جامعه باشد. لطفا در صورت تمایل به سایت حامى جو مراجعه کرده و از طریق این سایت مبلغ مورد نظر خود را واریز نمایید. ما قدردان حمایت شما هستیم و این را با اهداى هدایاى خاص و منحصر به پروژه “نقطه” نشان خواهیم داد.

لیست هدایابرای اهدا به حامیان پروژه انیمشن کوتاه نقطه

لیست هدایابرای اهدا به حامیان پروژه انیمشن کوتاه نقطه

جهت حمایت از انیمیشن کوتاه نقطه در سایت حامی‌جو به بخش انیمیشن کوتاه نقطه مراجعه نمایید.