اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیرنمایشگاه هاگزارش

گزارش اختصاصی بولتن از نشست خبری نمایشگاه پرواز خیال – اثر استاد بهرام آشفته

بهرام آشفته :‌‌ ((بزرگترین اقتصاد های دنیا روی پاشنه ی هنر میچرخند))

بهرام آشفته متولد ۱۳۵۶ مراغه-طراح و مجسمه ساز –  است . وی عضو انجمن هنرهای تجسمی و همچنین عضو انجمن هنرمندان خودآموخته ایران است.
از سال ۱۳۷۰ فعالیت هنری خود را در زمینه طراحی و نقاشی اغاز کرد و از سال ۱۳۸۵ وارد حوزه مجسمه سازی شد.
او بیش از ۲۰ نمایشگاه انفرادی برگزار کرده  و در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی نیز شرکت داشته است.از افتخارات بهرام آشفته میتوان به کسب رتبه اول در بخش حجم در نهمین و دهمین جشنواره هنرهای تجسمی ٬ کسب رتبه سوم در اولین جشنواره تخم مرغهای شهری تبریز است. همچنین وی در زیباسازی شهر تبریز نیز تاثیرات به سزایی داشته است.از ان جمله میتوان به طراحی و اجرای تندیس اسب در پارک شاهگلی تبریز ٬ طراحی و اجرای تندیس پروانه ها برای پل کابلی تبریز ٬ طراحی و اجرای تندیس تخم مرغ شهری تبریز ٬طراحی و اجرای المان هفت سین شاهگلی تبریز ٬طراحی و اجرای پروژه از پیله تا ابریشم برای منطقه آزاد ارس ٬طراحی و اجرای المان بز نوروزی برای منطقه آزاد ارس و… اشاره کرد.
همچنین تعداد ۲۲ اثر منتخب بهرام آشفته در موزه دایمی عمارت شهرداری تبریز دیده میشود.


 

بهرام آشفته در نشست خبری که روز دوشنبه ۸ مرداد ماه برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

بهرام آشفته  :‌‌‌ ((متاسفانه بیش از ۷۰٪ کارها به صورت غیر مستقیم از کشور خارج میشوند.با توجه به اینکه این مجسمه ها پس از خروج از کشور ارزشی بیش از ۲۰ برابر پیدا میکنند میتوانند به عنوان بخشی از صادرات غیر نفتی کشور باشند و برای کشور ارزش ارزی بیافرینند اما متاسفانه با عدم حمایت و کم لطفی مسولان و سازمانهای مربوطه این امر تا این لحظه ممکن نشده است.در نتیجه سود این کار به دلالان این بخش میرسد نه کشور…کشور را میتوان با هنر هم اداره کرد))
وقتی راجع به ایده اولیه این نوع از آثار حجمی پرسیدیم بهرام آشفته در کمال صمیمیت پاسخ دادند :‌ من به طراحی و نقاشی و مجسمه سازی علاقه بسیاری داشتم.همچنین قوه تخیل بالایی.همین باعث شد تا کم کم با  سر هم کردن قطعات حجم های جالبی تولید شود.رفته رفته توسعه پیدا کرد تا به این مرحله رسیدیم.
همچنین وی افزود  :‌ این احجام با ضایعات دور ریختنی و نسبتا ارزان قیمت ساخته میشوند و به همین جهت میتواند درآمد خوبی به لحاظ ارزی و صادراتی برای کشور باشد.
گفتنی است نمایشگاه آثار حجمی استاد بهرام آشفته با عنوان نمایشگاه پرواز خیال از ۹ تا ۱۲ مرداد ۹۷ در محل موسسه الف(راهنمایی – ‌بالاتر از بیمارستان ۲۹ بهمن – مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن) از ساعت ۱۸ الی ۲۱ پذیرای علاقمندان خواهد بود.
عکس از الهام حقی
گزارش :‌شبنم نجفی

نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز
در ادامه گزارش تصویری این نشست را ببینید :‌

 

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.