اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیررویداد منتخبگردشگریگردشگری داخل شهر

معرفی مکانهای گردشگری تبریز (داخل شهر)

معرفی مکانهای گردشگری تبریز (داخل شهر)

معرفی مکانهای گردشگری تبریز (داخل شهر) – با توجه به آغاز سال نو و در راستای رویداد تبریز۲۰۱۸ بر آن شدیم تا لیستی از مکانهای گردشگری معروف تبریز تهیه کرده و اطلاعاتی هرچند کوتاه از آنها را با شما به اشتراک بگذاریم.
با کلیک روی هر عکس اطلاعاتی مربوط به انها به دست خواهد آمد.به علاوه با جستجوی کلمه کلیدی از هر عکس در سایت میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد آن محل به دست آورید.
علاوه بر آن با جستجوی کلمه ” تبریزده ” در قسمت جستجوی سایت ( تبریزده به ترکی یعنی در تبریز) میتوانید لیست کامل پستهای مرتبط با گردشگری تبریز را مشاهده کنید.لازم به ذکر است در عکسهای زیر نام موزه محرم نیست که در این پست اطلاعات کوتاهی در مورد این موزه را با شما دوستان به اشتراک خواهیم گذاشت.
همچنین همراهان گرامی میتوانند با عضو شدن در کانال تلگرامی بولتن ( @ebultan ) و جستجوی هشتک هاراگداخ (#هاراگداخ) پست های مرتبط با گردشگری داخل شهر تبریز را نیز مشاهده کنند.(هاراگداخ یا هارا گداق در ترکی به معنی کجا برویم هست)
موزه محرم : موزه ی مردم شناسی محرم در انتهای خیابان راسته کوچه، کوچه ی احمدی واقع شده است. و محلی برای برپایی مراسمات مذهبی و عزاداری های ماه محرم است.

این موزه ی کوچک و کمتر شناخته شده، مکانی برای آشنایی با فرهنگ چند صد ساله ی تشیع در برپایی عزاداری های امام حسین (ع) و نماد ها و آداب و رسوم خاص آن است.
این بنا که قدمت آن به اواخر دوره ی قاجاریه بر میگردد، خانه ی ابوالقاسم صحتی می باشد و در اوایل دوران پهلوی به عنوان حسینیه بکار می رفت و هر ساله با برپایی مراسمات دینی و عزاداری ها و نذری ها شناخته می شد.
این بنا در دو طبقه و یک طبقه ی زیرزمین با آجر های زیبا تزئین یافته و معماری چشم نوازی دارد. طبقه ی اول و دوم بنا مجموعه ای از لباس های مخصوص عزاداری، زنجیر ها، ظروف مسی مرتبط با مراسمات مذهبی و… می باشد. طبقه ی زیر زمین بنا به برپایی مراسم عزاداری محرم اختصاص یافته که امروزه هم کاربرد دارد و افراد محله از این مراسمات استفاده می کنند.
طبقات فوقانی موزه تحت نظر سازمان میراث فرهنگی استان می باشد اما طبقه ی زیر زمین تحت نظر نواده آقای صحتی می باشد که هر ساله در ماه محرم برای برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع)، از جانب وی حمایت مالی میشود.
این موزه همه روزه از ساعت ۹ الی ۵ عصر میزبان گردشگران می باشد.
شماره تماس: ۰۴۱۳۵۲۳۴۷۳۸

نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز
بولتن در تلگرام و اینستاگرام :
@ebultan

دیدگاه خود را ثبت کنید