اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیرتئاترگزارش

گزارش رونمایی از پوستر نمایش گوشهایم را بشنو

گوشهایم را بشنو

گزارش رونمایی از پوستر نمایش گوشهایم را بشنو

گزارش رونمایی از پوستر نمایش گوشهایم را بشنو – کنفرانس خبری و آیین رونمایی از پوستر نمایش ” گوش هایم رو بشنو… ” با حضور عوامل این پروژه و نیز اصحاب رسانه و دوستداران عرصه هنر برگزار شد. در این راستا بازیگران و نقش آفرینان این نمایش به بیان نظرات خود حول محور تئاتر تبریز و برنامه های آن در آینده پرداختند که در ادامه بدان اشاره شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان ضمن قدردانی از عوامل اجرایی این نمایش اظهار داشت : نمایش و به ویژه تئاتر یکی از پر بسامد ترین حوزه های هنر تلقی می شود که به دلیل داشتن گستره مخاطب و ایجاد تاثیر در روان و اذهان عمومی از اهمیت فراوانی برخوردار است. امیدوارم فعالیت های در حال اجرا در حوزه هنری که با حمایت های دیگر ارگان ها همراه است، در نهایت مورد اقبال مردم قرار بگیرد چرا که این نمایش با افراد توانمند عرصه هنر پدیدار شده است که با وجود مصایب و تنگناهای مربوط به خود، توانسته است اهداف خود را دنبال نماید.
هادی هاشمی معاون فرهنگی سپاه عاشورا و عضو هیات ارزشیابی فرهنگی استان آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش های مجموعه فرهنگی و هنری در این عرصه و تقدیر از عوامل اجرایی نمایش تصریح کرد : برای تئاتر تبریز میبایست برنامه های کلانی تدوین گردد تا استعداد های این استان در بستر مناسبی پرورش یابند. اعلام دست آورد ها در شرایط حاضر، برای این عرصه نمی تواند مفید واقع شود چرا که آینده تئاتر از اهمیت فراوانی برخوردار است که مستلزم برنامه ریزی و گام نهادن در مسیر ترقی می باشد.
وی افزود : تئاتر تبریز به نسبت سال های گذشته در برخی از مسائل نه تنها پیشرفتی را در خود ندیده بلکه شاهد پسرفت هایی در این زمینه بوده ایم که امیدوارم با اتحاد بین اهالی هنر این چالش ها از بین بروند. هاشمی گفت : برای حمایت از تاتر این شهر و بسط این حوزه در نظر داریم تا کانون جوانان بسیج تبریز از اول اردیبهشت سال آتی، پذیرای اجراهای تاتر باشد تا با ایجاد تعامل بین اصحاب هنر، شاهد رشد تئاتر در شهر اولین ها باشیم.
عبدالمجید نجفی از ایده پردازان و نویسندگان تئاتر در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش های روز افزون اهالی تئاتر برای جلب رضایت بینندگان از ناملایمتی های موجود و رویکرد بیگانه وار صدا و سیما نسبت به این عرصه افزود : همان طور که از قراین مشخص است، تئاتر این شهر همواره رو به رشد می باشد که می بایست از تلاش های بی دریغ اهالی این عرصه سپاس گذار بود اما در این بین شاید بتوان بی توجهی صدا و سیما نسبت به تئاتر را عامل عدم رونق این هنر دانست که با پیگیری های انجام شده، امید است شکل نمایش های در حال اجرا را به تله تئاتر مبدل نماییم که این اقدام از نمایش ” گوش هایم را بشنو… ” آغاز خواهد شد.
در ادامه کنفرانس با توجه به حضور علی پوریان در اجرای تاتر شهر و نیز پرواز او برای حضور در ژاپن، وی نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند. در همین راستا عبداللهی ؛ کارگردان نمایش گوش هایم را بشنو، ضمن ابراز علاقه از فعالیت در موضوع ارزشی و انقلابی، از روند این پروژه سخن به میان آورد و اذعان داشت : این نمایش کار اول من در حوزه سفارشی بود. از زمان ارائه پیشنهاد همکاری به من، علاقه خاصی به متن و محتوای آن پیدا کردم. البته حضور من در این نمایش، اولین فعالیت ارزشی خود تلقی نمی شود چرا که با توجه به حوزه کاری خودم در زمینه مسائل انسانی و اومانیسم، معتقدم هر مسئله ای مربوط به روح انسان باشد، ارزشی تلقی می شود.
او ادامه داد : با توجه به زمان کم برای ساخت این مجموعه، سعی کردم بیشترین تلاش خود را انجام دهم تا این نمایش به بهترین نحو اجرا گردد. همان طور که اشاره شد، این نمایش مربوط به جانبازان اعصاب و روان است و بسیار خوشحال هستم که در این راستا توانسته ام ادای دینی نسبت به شهدا و انقلابیون کرده باشم. امیدوارم پس از اجرا نمایش، با سربلندی این پروژه را به اتمام برسانیم.
عبداللهی در ادامه اشاره کرد : یکی از دغدغه های ما در تئاتر، بحث دفاع مقدس بود اما در این فضا متون کلیشه ای برای مردم جذابیت خود را از دست داده است. در این مقطع زمانی قصد ساخت نمایشی تحت عنوان دفاع مقدس را نداشتم ولی متن و اثر علی پوریان مرا مجاب کرد تا با این متن ارتباط برقرار کنم چرا که کلیشه ای در این اثر ندیدم.
وی اذعان کرد : پدر من از جانبازان دفاع مقدس است و این موضوع مرا در ساخت این پروژه کمک کرد تا بهانه ای باشد برای ارج نهادن به قشر جانباز و به ویژه جانبازان اعصاب و روان که تا بدین جا در حق آنان اجحاف شده است.
او در پایان گفت: ما زمان کوتاهی برای ساخت این مجموعه داشتیم ولی خوشبختانه با تلاش اعضای تیم که حرفه ای عمل کردند، توانستیم به موقع این پروژه را به سرانجام برسانیم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا دید و رویکردی منفی نسبت به پروژه های سفارشی وجود دارد، افزود : وجود سیاست های مختلف در هر یک از بخش ها موجب شده تا اشخاص متخصص در این حوزه وارد نشوند و مدیران هر بخش بر اساس سیاست های خود ، متن هایی را پیشنهاد دهند. در مورد نمایش پیش رو تا بدین لحظه هیچ قضاوت فنی انجام نشده ولی امیدوارم در حیطه نظارت، از افراد تخصصی استفاده شود.
عبداللهی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی اجرای نمایش در زمان خارج از محدوده نمایش تئاتر و اثرات منفی ناشی از آن توضیح داد : از حوزه هنری تهران تاکید فراوانی بر اجرای متن در سال ۹۶ بود ولی با این حال، تلاش خود را برای تغییر زمان اجرا انجام دادم ولی اصرار حوزه هنری در این موضوع، مبنی بر اجرا تا پایان امسال است اما امیدوارم این موضوع لطمه ای بر این پروژه وارد نکند.

گفتنی است این نمایش، ۱۵ اسفند ماه برای نخستین بار اجرا می شود و بنا به گفته عوامل اجرایی، این اثر به جشنواره های ملی در زمینه مربوطه ارسال خواهد شد.

گزارش از محمد معصومی
عکس از دانیال برهانی
نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز
@ebultan

« 1 از 2 »

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.