اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

نمایشگاه ها

بزرگداشت شب یوری

زمان: پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۹۳ – ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۹

مکان: فرهنگسرای دکـتر مبیّـن (خ آزادی، نرسیده به چهاراه ابوریحان، انتهای خ ملـت، بالاتر از اتحادیه تاکسیرانی تبریز)

حضور عموم علاقه‌مندان در این همایش برای عموم آزاد و رایگان است.

بزرگداشت یوری گاگارین در ۵۴ اُمین باشگاه آیاز انجمن نجوم آیاز اولین و فعالترین انجمن نجوم تبریز، طبق روال سال های گذشته و همگام با سایر انجمن‌های فعال ایران در عرصه نجوم و فضا، همایشی با حضور سیروس برزو نویسنده، استاد دانشگاه، روزنامه‌نگار علمی و پژوهشگر تاریخ فضانوردی و مهندس محمدرضا رضایی ژورنالیست علمی و نماینده ایران در انجمن مشورتی نسل فضا روز پنج شنبه مورخه ۲۱ فروردین ۹۳ از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۹ برگزار خواهد نمود.

۱۲ آوریل سال ۱۹۶۱ میلادی یوری گاگارین با فضاپیمای وستوک به فضا سفر کرد تا اولین قدم بشر برای فتح دنیای بالای سر خود برداشته شود. هم اکنون با گذشت ۵۳ سال از این رویداد؛ نزدیک به ۱۳ سال است که علاقمندان به نجوم و فضا در سراسر جهان این روز را با برگزاری مراسمی به نام “شب یوری” گرامی می دارند. شبی که هدف آن “جلب توجه عموم به اهمیت فضا” و ” آشنایی با ماموریت های فضایی” است.

مهمانان برنامه ، سیروس برزو نویسنده، استاد دانشگاه، روزنامه‌نگار علمی و پژوهشگر تاریخ فضانوردی و مهندس محمدرضا رضایی ژورنالیست علمی و نماینده ایران در انجمن مشورتی نسل فضا .

در این همایش بخش هایی از گفتگوی اختصاصی انجمن آیاز با دارا صباحی یکی از مهندسان ارشد سازمان فضایی آمریکا – ناسا – پخش خواهد گردید.
ارائه اخبار دنیای نجوم و فضا، بررسی زندگی یوری گاگارین به همراه پخش فیلم و سخنرانی با موضوع کیوب‌ست‌ها (ماهواره‌های مکعبی یک کیلوگرمی) از بخش های اصلی این همایش خواهد بود.

۲ نظر

پاسخ دهید

آیاز آذری
خواننده کلاسیک، مدیراجرایی، علاقه‌مند کسب‌وکارهای نو و موسس ebilit.com و ebultan.com