اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

جشنواره ها

فراخوان جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی

اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجانشرقی ، با هدف حمایت از فرهنگ غذایی به عنوان یکی از اساسی ترین کالاهای ملی و همچنین استعداد یابی آشپزهای آذربایجان شرقی اقدام به برگزاری جشنواره و مسابقات می نماید:

الف – مسابقات و کارگاههای آموزشی جشنواره درقبل از ظهر روزهای چهار شنبه و پنجشنبه ۷ و ۸ شهریور ماه ۱۳۹۷
ب- نمایشگاه و مراسم جشنواره با حضور غرفه های مراکز اقامتی و پذیرایی مجاز استان آذربایجان شرقی
ج- عرضه سوغات و صنایع دستی ، همراه با مراسم وآئینی از ساعت ۷-۱۱ شب های چهارشنبه تا جمعه ۷-۹ شهریور ۹۷
علاقمندان می توانند با شرایط ذیل در مسابقه جشنواره ونمایشگاههای جانبی آن شرکت نمایند.
مسابقات جشنواره :

الف- مسابقه تفریحی آشپزی بین خانواده ها :
در این قسمت آشپزهای خانگی می توانند غذاهای مورد نظر خود را (ترجیحا ایرانی و آذربایجانی ) قبلا در منزل طبخ نموده و غذای آماده شده خود را از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۵ بعد از ظهر چهارشنبه ۷ شهریور ماه همراه با ورقه ای که در آن نام دقیق آشپز ،نام دقیق غذا ، مواد مصرفی در پخت ، نحوه پخت وزمان لازم پخت و سایر مواد مصرفی ذکر شده باشد به کباب سرای مظفریه ( واقع در ابتدای ورودی ائل گلی از طرف هتل پارس داخل مجتمع تفریحی سایمان ) ارائه نمایند.

در این قسمت داوران منتخب کشوری بر اساس آیتم های ویژه داوری همچون نوع پخت، نوع تزئین، جا افتادگی، مزه غذا، نحوه ارائه، اصالت ایرانی غذا و…. ارزیابی خود را انجام داده وبه غذا امتیاز خواهند داد.

 به سه نفر اول مسابقه در مراسم اختتامیه جشنواره در روز جمعه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۷ در محل جشنواره واقع در پارک ائل گلی – محوطه ضلع شرقی سازمان پارکها ، جوایز نقدی همراه با لوح شرکت در جشنواره به عنوان آشپز برتر اعطا خوهد شد و نفرات برگزیده جواز حضور در جشنواره کشوری غذا جهت شرکت در مسابقه کشوری آشپزهای خانگی را کسب خواهند نمود.

ب- مسابقه حرفه ای آشپزهای مراکز مجاز پذیرایی :

این مسابقه فقط مختص به آشپزهای مراکز مجاز و صاحب پروانه از مراجع ذی صلاح می باشد و متقاضیان باید از طریق معرفی نامه مراجع صدور پروانه همچون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی واتاق اصناف مربوطه به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز پشت عمارت شهرداری خانه تاریخی حیدرزاده اقدام نمایند. آشپزهای معرفی شده فوق می توانند از ساعت ۱۰ الی ۱۴ روز چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷ به کباب سرای مظفریه ( واقع در ابتدای ورودی ائل گلی از طرف هتل پارس داخل مجتمع تفریحی سایمان ) مراجعه نموده و بر اساس معلومات آشپزی و نحوه استفاده از وسایل مورد ارزیابی داوران قرر خواهند گرفت و به آشپزهایی که در این ارزیابی امتیاز بالاتری کسب نمایند ، در مراسم اختتامیه جشنواره که در روز جمعه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۷ در محل جشنواره واقع در پارک ائل گلی – محوطه ضلع شرقی سازمان پارکها برگزار خواهد شد، تندیس شرکت در جشنواره ،لوح برگزیده به عنوان آشپز برتر اعطا خوهد شد و نفرات برگزیده جواز حضور در جشنواره کشوری غذا جهت شرکت در مسابقه کشوری آشپزهای حرفه ای را کسب خواهند نمود.

ج- کارگاه آموزشی آشپزی (آزاد ) ۱۱-۱۳ چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷:

توسط اساتید و کارشناسان مشهور ومتخصص مباحثی در جهت فنون آشپزی با رویکرد افزایش کیفیت و کمیت توام با مصرف بهینه مواد غذایی و صرفه جویی اقتصادی آموزش داده خواهد شد.

به تمامی شرکت کنندگان دوره آموزشی فوق ، گواهی معتبر از سوی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری صادر خواهد گردید.

د- کارگاه آموزشی آشپزی (مختص آشپزهای حرفه ای معرفی شده)
به شرکت کنندگان دوره آموزشی فوق ، گواهی معتبر از سوی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری صادر خواهد گردید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.