اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

رویداد منتخبگردشگریگردشگری داخل شهر

خانه مشروطه

خانه مشروطه 

بؤهفته تبریزده هاراگئداخ؟
پیشنهاد گردشگری داخل شهر بولتن:
این هفته:
خانه مشروطه

بولتن
پیشنهادهایی برای وقت‌گذرانی در تبریز

بؤ هفته هارا گئداخ؟
پیشنهاد بولتن برای گردشگری داخل شهر

پیشنهاد گردشگری داخل شهر این هفته گشت و گذار در خیابان‌های قدیمی و محله بازار تبریز است که هدف از این گشت و گذار معرفی یکی از خانه‌های قاجار است که در انقلاب مشروطه نقش بسیار مهمی داشته است. بعد از کمی پیاده‌روی در بازار که وارد محله قدیمی راسته کوچه می‌شویم خانه‌ای که به موزه مشروطه شهرت دارد را با تابلویی که معرف آن است، میبینیم.

خانه مشروطه دو طبقه است که طبقه اول از شش اتاق و سرسرا و طبقه دوم از یک سالن بزرگ و شش سرسرا تشکیل شده است که نمای داخلی کل بنا با آیینه و شیشه های رنگی تزیین شده است. و در هنگام تابش آفتاب فضای دلنشینی را تشکیل میدهد. از طبقه دوم میتوانیم از پس پنجره‌های مشبک و شیشه های رنگیش، کل فضای حیاط این ساختمان را به راحتی مشاهده کنیم. اگر تا به این قسمت از فضای دلنشین این خانه لذت برده باشید حتما ترغیب میشوید از آثار داخل خانه هم دیدن کنید. آثار مهمی مانند وسایل شخصی مشروطه خواهان، سلاح کمری ستارخان و فرش و دیگر مدارک مهم دوره مشروطه.

اگر از علاقه‌مندان به دیدن عکس های قدیمی باشید در طبقه دوم آرشیوی از عکس های دوره مشروطه در اطراف پلکان ها وجود دارد و همچنین در اتاق گوشواره عکس‌هایی از زنانی که در نهضت مشروطه نقش داشته‌اند.

در کنار همه این جاذبه های دیدنی، چیدمان و معماری خانه نشان دهنده سبک زندگی مردم تبریز است که بسیار خوش سلیقه و زیبا پسند هستند.

پیشنهاد این هفته مکانی بسیار زیبا برا همه افراد چه علاقه‌مند به تاریخ و چه معماری و عکاسی است که در فصل‌ بهار و تابستان بیش از پیش دیدنی‌تر میشود.

قابل ذکر است که تماشای تندیس های زیبا از سران مشروطه و اسناد و مدارک اهدایی مرتبط با انقلاب مشروطه در گوشه و کنار این بنای تاریخی، نه تنها خالی از لطف نیست بلکه بسی تامل برانگیز است.

آدرس:
تبریز، خ شهید مطهری (راسته کوچه)، روبروی مسجد جامع
تلفن:
۰۴۱۳۵۲۳۷۹۵۲
بازدید همه روزه ساعت ۸ الی ۱۷:۳۰

خانه مشروطه

 

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.