اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

آموزشیهمایش و نشستها

سمینار چشم انداز جدید منظر شهری

سمینار چشم انداز جدید منظر شهری

سمینار بین المللی چشم انداز جدید منظر شهری با محوریت تبریز ۲۰۱۸

سمینار چشم انداز جدید منظر شهری/سمینار بین المللی چشم انداز جدید منظر شهری با محوریت تبریز ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۳ آذر۹۵ از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۲۰ .
آدرس دبیرخانه : تبریز،ولیعصر جنوبی ،کوچه  شهید عباس سجاجید ، پلاک ۸۲ ، مجمع مهندسان جوان استان آذربایجان شرقی.

دبیرخانه سمینار بین المللی چشم انداز جدید منظر شهری تبریز ۲۰۱۸ در سال ۹۵ با هدف آشنایی با روش های کاربردی و نوین در حوزه مهندسی شهرسازی برای کلانشهرها فعالیت خود را آغاز نموده است. این برنامه با همکاری موسسات و دانشگاههای بین المللی که تجارب موفقی را در مراکز شهرهای پیشرفته و پر جمعیت داشته اند تعیین شده است و نتیجه تحقیقات و راهکارهای کاربردی را در قالب انتقال تجربیات ارائه می دهد. تقویت رابطه میان نهادهای تخصصی حوزه مدیریت شهری من جمله شهرداریها، ادارات کل، مجموعه های دانشگاهی و موسسات بین المللی از اهداف این برنامه بوده است.

در دهه گذشته رشد جمعیت و افزایش تراکم در کلانشهرها و نبود یک برنامه مشخص جهت جلوگیری از ازدحام در مراکز شهرهای بزرگ که گاها منجر به پدید آمدن مشکلات شهری می شود، ما را بر آن داشت تا با تشکیل کمیته ای متشکل از اساتید، مهندسان و متخصصان این امر سلسله برنامه هایی را با هدف ارائه راهکارهای عملی برای نیل به شهری پایدار برگزار نماییم. تجارب موفق بدست آمده از هشتمین اجلاس رشد و توسعه شهری که توسط این موسسه در شهر همدان برگزار گردید مبین این امر بود که در راستای حل مشکلات و معضلات شهری می توان با استفاده از تیمی بین المللی تجارب را جمع آوری نموده و در قالب گزارشی علمی با نظارت اساتید و متخصصان امر به ارائه طریق پرداخت . طی سالهای اخیر مقوله توسعه پایدار به ویژه در کلانشهرها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مطالعه مقالات و گزارشاتی که توسط سازمانهای بین المللی ارائه شده اند همگی بر اهمیت موضوع محیط زیست بویژه در سال ۲۰۱۶ اذعان دارند و تمامی تلاشها به ارتقای کیفیت زندگی تواما با در نظر گرفتن ظرفیت تحمل محیط زیست ختم می شود.

در این راستا جهت نیل به این مهم همایش بین المللی چشم انداز جدید منظر شهری تبریز ۲۰۱۸ با اهداف زیر فعالیت خود را آغاز می نماید:

۱-گسترش نظریه پردازی در ارتباط با مدیریت توسعه کلانشهرها

۲-به اشتراک گذاشتن ایده های متخصصین در ارتباط با توسعه پایدار شهرها و توسعه گردشگری

۳-افزایش هم اندیشی و هم افزایی بر اساس تجارب موفق پیشین در کشورهای پیشرفته دنیا

۴-آسیب شناسی و ارائه سند مشکلات امروز در حوزه طراحی شهری و بررسی راهکار های موجود برای آماده سازی شهر تبریز از منظر توریسم برای سال ۲۰۱۸

 چرا شهر تبریز به عنوان اولین پایلوت توسط مجمع انتخاب شده است:

انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام موضوع بسیار مهم و با ارزشی است که توسط مدیران کلان شهری محقق شده است. افتخاری که باید به خوبی به آن پرداخته شود و از عواید و نتایج آن در سطوح مختلف بهره مند شد. در این بین آمادگی سیستم شهری تبریز برای حفظ و صیانت از این عنوان موضوعی است که نه تنها باید مسئولین بلکه توسط مردم و سازمانهای مردم نهاد نیز مورد اهمیت قرار گیرد. در این راستا کمیته علمی همایش در نظر دارد پانلی ویژه با موضوع توسعه پایدار در حوزه گردشگری و توریسم را در جنب برنامه تعریف نماید. این پانل به منظور ارائه روش های جدید و تاثیر گذار بر حوزه طراحی شهری تشکیل خواهد شد و در بازه ۲ ماهه طرح ها و پیشنهادات کاربردی خود را به نهادهای ذی ربط ارائه می دهد.این کمیته به دعوت مجمع مهندسان تشکیل شده و اعضای آن متشکل از متخصصان داخلی وخارجی از کشورهای ایران، ترکیه خواهند بود.

اطلاعات بیشتر در سایت :

http://www.mmaz.ir

سمینار چشم انداز جدید منظر شهری
سمینار چشم انداز جدید منظر شهری

دیدگاه خود را ثبت کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.