اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

رویداد ها

ساعات کاری مترو در تبریز

اطلاعیه ساعات کاری مترو تبریز

اطلاعیه ساعات کاری مترو تبریز در نوروز
فاز یک و فاز دو 

به‌مناسبت نوروز ۱۳۹۶
#اسفند۹۵
#فروردین۹۶


اخبار مربوطه : ( منبع )

مدیرعامل شرکت قطار شهری تبریز از اتمام حفاری عمیق تونل خط یک مترو این شهر خبر داد و گفت: بر اساس برنامه مسیر خط یک تا سال ۹۶ به طور کامل به بهره برداری می رسد.

محمدصادق پشمینه آذر با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه خط یک مترو تبریز اظهار داشت: بخشی از مسیر خط یک به طول ۸ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته و باقیمانده طول مسیر نیز تا سال ۹۶ آماده بارگذاری واگن خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه «تا کنون ۱۰ کیلومتر از کل مسیر ۱۷ کیلومتری ریل گذاری شده است» افزود: خوشبختانه منابع مالی ساخت مسیر خط یک قطار شهری تامین شده است و مشکلی از لحاظ تامین منابع مالی وجود ندارد.

به گفته مدیرعامل شرکت قطار شهری تبریز، عاملی که می تواند مانع از پیشرفت پروژه ساخت قطار شهری در این بخش باشد، تاخیر در تزیق بودجه است که خوشبختانه در این بخش مانعی در اجرای عملیات ساخت نیست.

پشمینه آذر از تامین واگن های میسر خط یک همزمان با بهره برداری از آن در سال ۹۶ خبر داد و گفت: بارگیری و حمل واگن ها از کشور چین از ۲۴ فروردین شروع خواهد شد اما واردات و تحویل آن به شرکت قطار شهری تبریز زمان بر است.

وی با بیان اینکه حمل واگن ها به کشور کاری زمانبر است، تاکید کرد: ماه ها زمان نیاز است تا واگن ها از مبداء به مقصد ایران برسد ولی امیدوار هستیم تا واگن ها در زمان تست سرد و گرم خط یک در اختیار شرکت قطار شهری تبریز قرار بگیرد.

مدیرعامل قطار شهری تبریز در ادامه بیان داشت: دقت در ساخت پروژه در نوع خود کم نظیر بوده و انحراف آن حتی به یک سانتی متر هم نمی رسد که این امر از توانمندی های فنی و عمرانی شهرداری تبریز حکایت دارد.

پشمینه آذر پیش بینی ۱۵ قلم تجهیزات ارتباطی و تهویه بخشی از مزایای این مسیر ۱۷ کیلومتری خواند و گفت: با این حال، مهم ترین قسمت پروژه در خط یک، حفاری تونل به طول ۱۶ کیلومتر بوده که امروز شاهد اتمام آن هستیم.

پروژه حفاری تونل عمیق خط یک قطار شهری تبریز شهر در بخش مرکزی شهر، از سمت شرق به غرب با اجرای دو تونل از محل ایستگاه شماره هفت به وسیله دو دستگاه ماشین حفاری تونل T.B.M سپردار به روش فشار تعادل زمین (E.P.B.S-Earth Pressure Balance Shield) ساخت شرکت NFM فرانسه احداث می شود.

به دلیل اینکه عمده مسیر تونل خط یک متروی تبریز در مصالح شن و ماسه و لای بوده و عمدتا در زیر سطح آب های زیر زمینی واقع می باشد، حفاظت جبهه کار از نکات ضروری می باشد که با توجه به ملاحظات اقتصادی و محدودیت طرح (عبور از زیر بافت مسکونی) بهترین گزینه استفاده از دستگاه سپر تعادل فشار خاک (E.P.B.S) تشخیص داده شد.

این نوع دستگاه ها بیش ترین کاربری را در زمین های سست و در زیر سطح ایست آبی دارند و بیش ترین محدوده تغییرات وضعیت زمین های سست و خاکی را پوشش می دهند.

پس از خرید دستگاه های حفار از شرکت NFM فرانسه به مبلغ ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار توسط سازمان قطار شهری و برگزاری مناقصه برای احداث تونل های عمیق در سال ۱۳۸۴ برنده شدن شرکت مهندسی پل و ساختمان الموت به مبلغ  ۴۸۶ میلیارد و ۴۷۹ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۴۹ ریال بر اساس فهرست بهای راه باند سال ۸۴ شروع گردید. مدت اولیه پیمان ۵۱ ماه شمسی و تاریخ تحویل زمین ۲۲/۴/۸۴ است.

نظارت بر عملیات اجرا به شرکت مهندسین مشاور «گنو» به روش مناقصه از طریق بالاترین امتیاز تجربی و مالی (QCBS) در زمستان ۱۳۸۵ واگذار گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید