اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

گردشگریگردشگری داخل شهر

موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز

موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز
موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز

بؤهفته تبریزده هاراگئداخ؟
پیشنهاد گردشگری داخل شهر بولتن:
این هفته: موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز

موزه تاریخ طبیعی تبریز
نامی‌که حتی برای خود تبریزی ها نیز نامی ناآشناست!

ورود به این موزه، ورود به دنیایی است ثابت و بین المللی.

موزه تاریخ طبیعی تبریز یا موزه حیات وحش یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر تبریز است که در سال ۱۳۷۲ به عنوان یکی از بزرگترین و کامل‌ترین مجموعه موزه‌ی تاریخ طبیعی ایران و شمالغرب کشور به ثبت رسیده است.
در این موزه پیکره‌های تاکسیدرمی (خشک شده) جانوران و حیوانات گوناگون مربوط به مناطق مختلف کشور به ویژه آذربایجان، جمع‌آوری شده و به صورت علمی ضدعفونی و آرایش شده و با برچسب نام، نام علمی، رژیم غذایی، زادآوری و پراکنش جغرافیایی در ویترین‌های مخصوص به نمایش گذاشته شده که به بازدید کننده، اطلاعات جامعی در خصوص سیر طبیعی حیات زیست ارائه می‌دهد.
در کنار انواع گونه‌های پستانداران، پرندگان، خزندگان، آبزیان و نمونه‌هایی از سخت‌پوستان و بندپایان، تماشای غرفه‌ای از ماکت دایناسورهای دوران دوم زمین‌شناسی، ذهن شما را با حیات این پستاندار عظیم الجثه در ۵۰ میلیون سال قبل درگیر می کند.

موجواتی که از تمام نقاط جهان گردآوری و بصورت تاکسیدرمی (خشک) شده، در دسترس عموم قرار گرفته اند و هرکسی میتواند تجربه نزدیکی و لمس موجوداتی را داشته باشد که که شاید در زندگی امروزی کسب چنین تجربه ای برایشان تقریبا ناممکن است.

این موزه نگینی‌است گمشده از انگشتر این شهر؛ زیرا اگر مکان این موزه را از یک فرد تبریزی سوال کنید، شاید نتواند شما را آنطوری که باید راهنمایی کند.
موزه های تاریخ طبیعی در هر کشور از اهمیت خاصی برخوردار هستند، مثلا موزه تاریخ طبیعی آمریکا با امکانات و محیطی عالی، هر روزه میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجیست که نشان از اهمیت ویژه این موزه دارد.
اما موزه تاریخ طبیعی تبریز، با وجود محتوی بسیار خوب، با امکانات کم و کم لطفی مسئولان مربوطه، برای اکثر مردم شهر و گردشگران ناشناحته مانده است؛ موزه ای که در دل سازمان محیط زیست آذربایجان شرقی آرام گرفته و “فراموش شده” است اما این موضوع باز هم از ارزش های محتوی خوب این موزه کم نمیکند.
باشد که با بازدید از این موزه و معرفی آن به دیگران، توجه مسئولان را به این موزه جلب شود تا این مکان ارزشمند به جایگاه خود در این شهر برسد.

 

این هفته، بولتن بازدید از این موزه را پیشنهاد می‌دهد:
آدرس: بلوار آزادی، چهارراه آبرسان، سازمان محیط زیست و منابع طبیعی آذربایجان شرقی
ساعت بازدید: ۸ الی ۱۴ (به‌جز روزهای تعطیل)
هزینه ورودی: ۱۰۰۰ تومان
تلفن تماس: ۳۳۳۴۳۵۱۳

 

بولتن، پینشهادهایی برای گذران سالم وقت در تبریز

جهت عضویت در کانال تلگرام بولتن کلیک کنید

 

موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز
موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی تبریز

پاسخ دهید

آیاز آذری
خواننده کلاسیک، مدیراجرایی، علاقه‌مند کسب‌وکارهای نو و موسس ebilit.com و ebultan.com