اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیرجشنواره هامصاحبه

مصاحبه با نادر ساعی ور

نادر ساعی ور

مصاحبه با نادر ساعی ور – جشنواره فیلم تبریز بستری برای پویایی نسل جدید فیلمسازان بومی است

مصاحبه با نادر ساعی ور – نویسنده و فیلمساز مطرح تبریزی برگزاری جشنواره فیلم تبریز را مجالی مغتنم جهت بسترسازی برای پویایی نسل جدید فیلمسازان بومی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین #جشنواره_فیلم_تبریز ، نادر ساعی ور با بیان اینکه جای خالی برگزاری جشنواره فیلم در تبریز از مدتها پیش دیده می شد، اظهار داشت: پتانسیل فعالان عرصه فیلم در تبریز و استان بسیار بالا است و از این رو فراهم سازی زمینه برای بروز و نمایش آثار این هنرمندان اقدامی ستودنی به شمار می آید.

ساعی ور ضمن تقدیر از رویکرد مسئولان استان در راستای برگزاری جشنواره فیلم تبریز ابراز داشت: فارغ از نحوه و شرایط برگزاری این جشنواره که در حال حاضر نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد، تصمیم جهت برپایی این رویداد قابل تقدیر است و تمامی اهالی این عرصه باید در کنار هم، همراه این اتفاق فرهنگی باشند.

وی در ادامه با اشاره به سابقه تبریز در برگزاری جشنواره های فیلم مانند وحدت و رحمت، بیان داشت: هر چند این جشنواره ها، رزومه خوبی در تاریخ فیلم استان به شمار می رود ولی نمی توان بهره چندانی از تجربه برگزاری آنها در جشنواره پیش رو داشت چرا که از آخرین دوره برگزاری آن جشنواره ها بیش از دو دهه گذشته است و با توجه به تغییر نسل صورت گرفته در نسل فیلمسازان استان و همچنین وضعیت جامعه، نمی توان معیاری مشترکی را با آن دوران مشخص کرد.

این کارگردان برجسته تبریزی با تاکید بر اینکه همراهی و همدلی اهالی فیلم استان در جهت برگزاری هرچه موفق تر نخستین جشنواره فیلم تبریز، دستاوردی ماندگار و تاثیرگذار به ارمغان می آورد، افزود: پیشرو بودن تبریز در موضوع برگزاری جشنواره فیلم بومی، به تنهایی امری مبارک است و نباید با بدبینی و برچسب زنی، پیشگامان این عرصه را دلسرد کرد.

ساعی ور در ادامه اضافه کرد: موفقیت های فیلمسازان جوان استان در عرصه های کشوری و بین المللی طی سال های اخیر چشم انداز روشنی را پدید آورده و برگزاری جشنواره فیلم تبریز، می تواند به تداوم این روند کمک کند.

نادر ساعی ور که با تازه ترین اثرش، فیلم سینمایی دومان، حضور موفقی در جشنواره های بین المللی داشته و جوایز ارزنده ای را کسب کرده، الگو گیری از نحوه و شرایط برگزاری جشنواره های موفق بین المللی را امری راهگشا برای برگزاری باشکوه تر جشنواره فیلم تبریز دانست و عنوان داشت: نکته مهم در این موضوع، تامین مالی و پشتیبانی و حمایت کامل مسئولان استان در راستای برداشته شدن گامی بزرگ و ماندگار در حوزه فیلم استان و همچنین وجود تفکر و دیدگاه بلند مدت برای گام های بعدی در سال های آتی است.

وی اعتماد و سپردن کلیه امور برگزاری جشنواره فیلم به اهالی این عرصه را یکی دیگر از عوامل مهم موفقیت آن برشمرد تصریح کرد: در تمامی جشنواره های موفق دنیا، مسئولان دولتی نقشی در برگزاری جشنواره ندارند و صرفاً تامین کننده مالی و حامی هستند و از این رو، افراد با سابقه و شناخته شده این عرصه در هر کشور یا استان، مسئولیت برگزاری جشنواره را بر عهده دارند.

ساعی ور، برگزاری موفق تر جشنواره سال گذشته فیلم فجر در کشور و همچنین جشنواره فیلم بین المللی فجر در سال جاری نسبت به دوره های قبلی را نمونه ای بارز درخصوص واگذاری مسئولیت و کلیه اموراجرایی جشنواره به اهالی فیلم بیان داشت و خاطرنشان کرد: افراد با تجربه ای هم که در هیأت اجرایی جشنواره فیلم تبریز حضور دارند، شایسته اعتماد مسئولان و اهالی فیلم استان هستند و مطمئناً با پیشگامی آنان، شاهد برگزاری موفق این جشنواره خواهیم بود.
گزارش از روابط عمومی جشنواره فیلم تبریز
نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز حامی رسانه ای جشنواره فیلم تبریز

بولتن در تلگرام :

https://telegram.me/joinchat/BQgwADvkifwxUImPf6Vo8g

بولتن در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ebultan/

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.