اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

تئاترنمایشنامه خوانی

نمایش عشق خون برف / سرزمین خورشید / تنبل مرو به سایه

نمایش عشق خون برف
از ۱ تا ۱۰ #اسفند۹۵
ساعت ۱۸
خرید آنلاین بلیت از:
http://ebilit.com

سالن استاد صادقی (تئاترشهرتبریز، میدان دانشسرا)

نمایشنامه خوانی تنبل مرو به سایه
از ۱ تا ۱۰ #اسفند۹۵

ساعت۱۷

خرید آنلاین بلیت:
ebilit.com

تئاتر شهر تبریز (میدان دانشسرا)

نمایشنامه خوانی سرزمین خورشید
از ۱ تا ۱۰ #اسفند۹۵
ساعت ۱۶:۳۰

خرید آنلاین بلیت
Ebilit.com

سالن استاد صادقی تئاترشهرتبریز (میدان دانشسرا)

 

نابینایان آذربایجان‌شرقی به روی صحنه تئاتر می‌روند

کارگردان تئاتر از اجرای دو نمایشنامه خوانی “سرزمین آفتاب” و “تنبل مرو به سایه” توسط نابینایان آذربایجان‌شرقی برای نخستین بار در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، مینا اکبری ناصر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه دو نمایشنامه خوانی “سرزمین آفتاب” و “تنبل مرو به سایه” توسط نابینایان آذربایجان‌شرقی در کلان‌شهر تبریز برگزار می‌شود، اظهار کرد: جهت ایجاد انگیزه و اشتغال و حمایت از این قشر جامعه، با همکاری موسسه فرهنگی هنری نابینایان بصیر از ۲۵ نفر نابینا در گروه سنی ۷ تا ۳۵ سال تست بازیگری گرفته شد و سپس افراد مستعد به این گروه نمایشی دعوت شدند.

وی افزود: در حدود هشت ماه گذشته به صورت حرفه ای کلاس های آموزشی به افراد مستعد نابینا تشکیل شد که ماحصل آن دو اجرای “سرزمین آفتاب” توسط بانوان و “تنبل مرو به سایه” توسط آقایان در یک سانس همزمان در تئاترشهر تبریز بر روی صحنه می‌رود.

مسئول گروه هنری اوج در ادامه با بیان در جامعه برای نابینایان و کم بینایان شغلی تعریف نشده، اظهار کرد: با توجه به اینکه هنر تئاتر، ارتباط تنگاتنگی با مخاطب و جامعه دارد، از این طریق می‌توان تمامی اقشار جامعه را به این سمت کشاند و بدین واسطه شغلی برای نابینایان استان تعریف کنیم.

وی همچنین هدف اصلی این گروه نمایشی را هنر درمانی و تئاتر درمانی عنوان کرد و افزود: می‌توان از طریق تئاتر، توانمندی‌های برخی از افراد را بروز دهیم و به همین طریق جلوی افسردگی‌ها و گوشه نشینی‌های نابینایان بگیریم.

گفتنی است، دو اجرای “سرزمین آفتاب” و “تنبل مرو به سایه” در یک سانس یک ساعته از اول اسفندماه به مدت ۱۵ روز توسط نابینایان آذربایجان شرقی در تئاترشهر تبریز برگزار می‌شود و همچنین نمایش عشق برف خون ” نیز پس از این اجرا توسط گروه نمایش اوج بر روی صحنه می‌رود.(خبر از ایسنا ) 

بولتن در تلگرام :

https://telegram.me/joinchat/BQgwADvkifwxUImPf6Vo8g

بولتن در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ebultan/

دیدگاه خود را ثبت کنید