اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

سینماگزارش

گزارش اختصاصی بولتن از افتتاحیه پردیس سینمایی ستاره باران

گزارش اختصاصی بولتن از افتتاحیه پردیس سینمایی ستاره باران

گزارش اختصاصی بولتن از افتتاحیه پردیس سینمایی ستاره باران -مراسم بهره برداری از اولین و بزرگ ترین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در شهر تبریز، با حضور مقامات استانی و چهره های برجسته هنری در مجموعه ستاره باران برگزار شد. در این راستا مسئولان از آخرین وضعیت پروژه های فرهنگی گزارش دادند که در ادامه بدان اشاره شده است.
امیر مسعودی ؛ مدیر عامل مجموعه ستاره باران ضمن بیان داشت پیشرفت های شکل گرفته در حوزه فرهنگی و به ویژه در بخش خصوصی، از جزییات این پروژه سخن به میان آورد و گفت : اولین پردیس سینمایی استان در فضایی بالغ بر ۲۰۰۰ متر مربع در ۷ سالن مجزا در نظر گرفته شده است که در فاز نخست، ۴ سالن سینما با ظرفیت ۸۰۰ صندلی با متد های روز دنیا طراحی شده است. هدف از این پروژه، ارتقای زیر ساخت های فرهنگی _هنری این شهر و پر کردن اوقات فراغت مردم می باشد. وی ادامه داد : بی شک همکاری بخش خصوصی در زمینه های عمرانی، مستلزم حمایت مسئولان ذیربط می باشد تا شاهد پیشرفت روزافزون در این حوزه بوده و بتوانیم یاری گر عرصه هنر و علاقه مندان این زمینه باشیم.
محمد محمد پور ؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان ضمن ابراز خرسندی از رونمایی پروژه های فرهنگی و تلاش برای ارتقای این حوزه، از نقش برجسته بخش خصوصی برای اعتلای عرصه هنر گفت و ادامه داد :اقدامات بخش خصوصی در این استان موجب رقم زدن اولینی دیگر در شهر اولین ها شده است و طی برنامه ریزی های شکل گرفته، در آینده نزدیک شاهد پیشرفت های چشمگیری خواهیم بود که امیدوارم با انجام مذاکره و رایزنی با بخش های خصوصی و جذب سرمایه، بتوانیم ظرفیت های این استان را ارتقا دهیم. وی تصریح کرد :در چند سال اخیر، سینمای تبریز روند نزولی در پیش گرفته بود اما امروز در تلاش هستیم مسیر بالندگی در این زمینه را به فعلیت برسانیم چراکه امروز، با حضور مقامات کشوری، از ۱۰ واحد سینمایی در استان بهره برداری خواهیم کرد که در این راستا، ۲۷۷۸ صندلی به صندلی های سینما های آذربایجان شرقی افزوده خواهد شد.
مجید خدابخش ؛ استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به تاریخچه تبریز در زمینه هنر و ادب اذعان کرد : تبریز در طول تاریخ در ابعاد هنری و ادبی همواره زبانزد خاص و عام بوده اما در شرایط فعلی، سیر نزولی خود را طی می کند. در سالی که گذشت، با اجرای برنامه های متعدد، سعی بر برون رفت از شرایط حاضر بودیم که پروژه های موجود بیان گر آینده بهتر در این زمینه می باشد. وی تصریح کرد : رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصت مناسبی بود تا این شهر در زمینه های متعدد رشد یابد و طی این رویداد نه تنها در بحث سخت افزاری شهری، بلکه شاهد رشد چشم گیر در زیرساخت های فرهنگی هم هستیم که در این راستا در سال پیش رو، رویداد های بین المللی را در تبریز اجرا کنیم و رویداد های فرهنگی داخلی به سان جشنواره فیلم فجر، در تبریز اجرا گردد.
خدابخش ادامه داد: طی دو ماه آینده، شاهد بهره برداری از ۳۴۰۰۰ متر مربع فضای فرهنگی در تبریز خواهیم بود که این آمار، بیش از فضای فرهنگی موجود می باشد که طرح های مقبره الشعرا و مجموعه شهریار در شهرک خاوران از زمره آن هاست.
در ادامه، محمد مهدی حیدریان ؛ رییس سازمان سینمایی کشور تصریح کرد : شهر مشهد به عنوان موجد انقلاب در زمینه عرفان، فلسفه،شعر و تفسیر همواره به عنوان چهره فعال کشور شناخته می شود. اما تبریز، صاحب ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجهی است که امیدوارم هنرمندان و دوستداران هنر در این شهر، پرچمدار پیوند هنر و ادب با پایه های تمدن ساز کشور باشند.
وی اذعان داشت : تبریز پس از طی دوران نزولی و اسف بار خود در عرصه هنر، حال شاهد پیشرفت در این حوزه می باشد که البته این شکوفایی، تنها منوط به بحث زیرساختی نبوده بلکه در زمینه تولید محتوا نیز پیشرو بوده است.
حیدریان در پایان گفت : امید است ارگان های تصمیم گیرنده این استان اعم از شهرداری و استانداری، موجبات پیشرفت هر چه بیشتر این شهر در تمام عرصه ها به ویژه حوزه فرهنگی و هنری را فراهم آورند تا این شهر، بار دیگر به جایگاه واقعی خود بازگردد.
گفتنی است، ضمن بهره برداری از این پروژه، از طرح های سینمایی در سطح استان از طریق ویدیو کنفرانس نیز توسط مقامات حاضر، رونمایی شد.
گزارش : محمد معصومی
عکس : امیرحسین زرگری پور
نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز
بولتن در تلگرام و اینستاگرام :
@ebultan

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.