اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیرگردشگریگردشگری داخل شهر

گزارش بازدید از موزه بهنام

گزارش موزه بهنام
گزارش موزه بهنام

روز جمعه ۱۲ آذر ۹۵ در هوای دلپذیر بارانی همراه با جمع صمیمی دوستان بولتن از مجموعه خانه-موزه‌های دانشکده معماری و شهرسازی واقع در محله قدیمی مقصودیه تبریز بازدید کردیم.

در این بازدید که حدود ۳ ساعت به طول انجامید از خانه‌های قدیمی بازسازی شده موجود در این مجموعه شامل قدکچی، گنجه‌ای، بهنام و صدقیانی با راهنمایی راهنمای برجسته استاد روشنی بازدید نمودیم.

این مجموعه خانه‌های تاریخی اغلب توسط دانشگاه معماری ابتیاع شده و مورد بازسازی اساسی قرار گرفته‌اند. در جدیدترین مورد خانه صدقیانی که به کل تخریب شده بود مورد بازسازی قرار گرفته است که هم اکنون نیز این بازسازی ادامه دارد.

مشاهده تاریخ شگرف شهر تبریز و آشنایی با نحوه زندگی و آداب و رسوم گذشتگان تبریز بسیار مفید بوده و قطعا باعث شگفتی شما خواهد شد.

از آن جایی که برخی موزه‌های سطح شهر در روزهای تعطیل جهت بازدید باز نمی‌باشند این مجموعه موزه میتواند گزینه خوبی برای روزهای تعطیل به شمار رود، چرا که این موزه فقط در روزهای تعطیل برای بازدید عموم باز می‌باشد. هنردوستان گرامی جهت بازدید از این مجموعه میتوانند از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی ۱۸ روزهای تعطیل از این مجموعه موزه‌های تاریخی واقع در تبریز، میدان ساعت، خ مقصودیه دیدن نمایند. هزینه ورودی این موزه ۱۰۰۰ تومان میباشد.

آلبوم تصاویر این بازدید:

عکاس: سعید عادلی، رضا حسنی

عضو کانال بولتن در تلگرام شوید.

بولتن، پینشهادهایی برای گذران سالم وقت در تبریز

جهت عضویت در کانال تلگرام بولتن کلیک کنید

پاسخ دهید

آیاز آذری
خواننده کلاسیک، مدیراجرایی، علاقه‌مند کسب‌وکارهای نو و موسس ebilit.com و ebultan.com