اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیررویداد منتخبگردشگریگردشگری داخل شهر

معرفی پارک باغ امامی تبریز

معرفی پارک باغ امامی تبریز

باغ امامی تبریز از سالها دور در محله پاستور بوده اما درب آن همیشه بسته بود.شایعات و گانه زنی های بسیاری در ارتباط با این باغ از مردم به گوش میرسید تا اینکه خبردار شدیم این باغ تبدیل به یک پارک برای مردم شده است.
ظاهرا این باغ متعلق به یک خانواده اصیل تبریزی بوده که در زمان شهرداری دکتر نجفی به عنوان پارک باغ تملک شده و مراحل پیشروی را طی کرده است.

“پارک باغ امامی تبریز ، نگینی در فضای سبز شهری مرکز تبریز”
در ورود به این پارک باغ ممکن است شوکه شده و تعجب کنید؛ چرا که کمتر ممکن است جایی مثل این پارک مرتب، زیبا و با امکانات پیدا کنید.
پارک بسیار زیبا طراحی شده است و همه چیز در جای درست تعبیه شده است ؛ نیمکت ها، باغچه ها، آبسردکن و …
این مکان که میتوان از آن به عنوان خانه باغ یاد کرد، مکانی قدیمی میباشد که یک خانه قدیمی نیز در آن واقع میباشد.
ساختمان اصلی خانه باغ امامی صرف نظر از معماری خاص خود، در وسط باغ ایجاد شده که مشتمل بر خوان‌نشین، چندین اتاق تو در تو، بادگیر و هشتی، بستر مناسبی برای تبدیل آن حتی به موزه جنگ جهانی دوم دارد و می تواند به یکی از اصلی ترین محورهای گردشگری برای سال های بعد از رویداد فراملی “تبریز ۲۰۱۸” بدل شود.
اما بعد، شهرداری منطقه ۳ تبریز در زمان شهرداری دکتر صادق نجفی، این مکان را تملک نموده و شروع به تبدیل این مکان تاریخی به یک تنفس گاه و فضای سبزی منحصر فرد شهری کرد.
مساحت این مکان ۱۱ هزار متر مربع بوده و علاوه بر تمانی زیبایی ها و نظم خود، دارای امکانات رفاهی برای مراجعه کنندگان میباشد از جمله سرویس بهداشتی تمیز، آب سرد کن و …
همچنین در این مکان تا ساعت پایان ساعت اداری، نگهبان حضور دارد ولی پارک بعد از ساعات اداری نیز برای عموم قابل مراجعه میباشد.
خیابان پاستور قدیم – مابین لاله زار و قطران ، روبروی تالار پاستور
عکس و گزارش از سجاد پور محمد
نشر از بولتن فرهنگی هنری تبریز

 

 

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.