اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیر

رویداد اقتصاد بلاکچین تبریز

بلاکچین تبریز

رویداد اقتصاد بلاکچین تبریز

دوستانی که با نام بیت کوین آشنا اند ،محتمل می‌دانند که تکنولوژی پشت آن بلاکچین (Blockchain) است . ولی گاهی این دو مفهوم به اشتباه بجای یکدیگر استفاده می‌شوند. این در حالی است که تکنولوژی بلاکچین پتانسیل بسیاری از کاربردهای صرفا مالی دارد.

این تکنولوژی با استفاده از مهمترین ویژگی خود یعنی ایجاد اعتماد، توانسته است در زمینه های متنوع دیگر از جمله واقعیت مجازی،‌ هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، زنجیره تامین و غیره، توجه فراوانی را به خود جلب کند به طوری که سالانه شاهد تعداد کثیری از پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین در دنیا هستیم. هدف از این رویداد آشنایی بیشتر اکوسیستم فناوری تبریز با تکنولوژی بلاکچین و همچنین کاربردهای متنوع آن در زمینه های مختلف از زبان متخصصان این زمینه است.
بلاک‌چین یک فناوری جدید و پروتکلی اینترنتی است که در تراکنش‌های پولی آنلاین به کار گرفته می‌شود؛ ولی طبیعتا میتوان موارد استفاده‌ی دیگری نیز برای آن پیدا کرد
واقعیت این است که هکرها همیشه یک‌قدم پیش تر از شرکت‌های امنیتی در حرکتند . هرچند که شرکت‌های امنیتی هر روز راههای نوینی برای محافظت از کاربران ایجاد می‌کنند، با این حال هنوز هم هکرها روشی برای نفوذ پیدا می‌کنند؛ اما نوعی فناوری به نام بلاک‌چین (BlockChain)، به اینترنت یک هویت قطعی می‌دهد.
ریچارد مولدز (Richard Moulds)، مدیر ارشد شرکت امنیت الکترونیکی ثیلز (Thales e-Security)، گفت: «بلاک‌چین می‌تواند اعتماد مردم به اینترنت را افزایش دهد؛ به‌عنوان مثال می‌تواند علاوه بر متصل کردن اشیا به یکدیگر و اینترنت، رابطی برای تراکنش‌های مالی بین مردم و اشیا مختلف نیز باشد.» در حالی که عده‌ی زیادی فکر می‌کنند، تنها کاربرد بلاک‌چین، استفاده در بیت‌کوین است.
این فناوری در سال گذشته با مبلغ ۱ میلیارد دلار، بیشترین سرمایه‌گذاری روی یک فناوری جدید را به خود اختصاص داد.
اولین رویداد اقتصاد بلاکچین تبریز با هدف آشنایی ابتدایی با تکنولوژی بلاکچین و همچنین کاربردهای متنوع آن در حوزه‌های مختلف و گردهم آوردن سرمایه‌گذاران، استارتاپ‌ها، محققان و علاقه‌مندان به حوزه‌ی بلاکچین برگزار می‌شود. سخنرانی فعالان و متخصصان این حوزه، پنل و جلسه‌ی شبکه سازی از بخش‌های اصلی این رویداد خواهد بود.
رویداد اقتصاد بلاکچین تبریز بصورت مستقل و با حامی‌گری شرکت‌های خصوصی و دولتی برگزار می‌گردد.

سوالات محتمل :
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟

برای شرکت در این رویداد لازم نیست پیشینه‌ی علمی یا عملی خاصی در حوزه‌ی بلاکچین داشته باشید؛ اما داشتن اطلاعات اولیه درمورد این موضوع طبیعتا منجر به استفاده‌ی بهتر از محتوای رویداد خواهد شد.

بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به این کار نیست و با کارت شناسایی، کارت حضور شما در رویداد صادر می‌گردد.

برای توضیحات تکمیلی و ثبت نام اینجا را کلیک کنید

 

 

پی نوشت :‌ بولتن فرهنگی هنری تبریز پیگیر رای زنی پیرامون اخذ کد تخفیف ویژه دوستان بولتن برای این رویداد خواهد بود که در صورت انجام هماهنگی ها اطلاع رسانی خواهد شد

پاسخ دهید

شبنم
کارشناس الکترونیک-سردبیر و مدیر روابط عمومی بولتن فرهنگی هنری تبریز - کارشناس تولید محتوا***کوهنوردی ؛‌طبیعت گردی و سفر از بایدهای زندگی من هستند.