اطلاعیه

اگر رویدادی وجود دارد که می‌خواهید بقیه هم از آن با خبر شوند، اطلاعات رویداد را (عکس و توضیحات مناسب)
به ایمیل info[at]ebultan.com ارسال نمایید تا به صورت رایگان و با نام خودتان در بولتن درج گردد.

انتخاب سردبیرنمایشگاه هاگالری

نمایشگاه نقاشی دل آرام کرمانی «سرگشتگی»

نمایشگاه نقاشی دل آرام کرمانی

سرگشتگی های دل‌آرام

نمایشگاه انفرادی نقاشی «سرگشتگی» آثار دلارام تقی‌زاده کرمانی، در گالری فرهنگ‌سرای کیاوش آغاز به کار کرد.
در بخشی از استیت‌منت (بیانیه) این نمایشگاه می‌خوانیم:
“برای پیدایش یک اثر هنر بهجت انگیز و سلامت آمیز، آدمی باید بتواند از اعماق خاک سر برآورد و به آسمان برین عروج کند. امّا آیا آدمی هنوز هم با سکینه و آرامش در میان آسمان و زمین فکر می کند؟ آیا هنوز روح متفکری بر زمین حاکم است؟
با این امید که بینندگان نقاشی هایم، سرگشتگی انسان معاصر و به خصوص احساس نیاز زنان ایرانی را به عروج حس کنند. همچنین نیازها و آروزهای زن ایرانی در میان این روزمرگی و گم گشتگی را حس کرده و شاید چاره ای برای این مشکلات و نیازهای برآورده نشده و تنهایی و افسردگی او در این فضاهای نامأنوس و مأنوس بیندیشند…”
دل‌آرام تقی‌زاده کرمانی، فرزند استاد کرمانی از مفاخر پهنه‌ی جهان خوشنویسی و خانم فاطمه رفیع‌زاده نقاش نام آشنای تبریز است. وی اصول اولیه‌ی نقاشی و طراحی را نزد مادر فراگرفته و برای آشنایی و تبحر در تکنینک آبرنگ، خوشه‌چین محضر استاد “صدق‌روحی” بوده است. همچنین از محضر استاد” ابراهیم مقبلی” برای درک اساسی مفاهیم رنگ و فرم و تکنینک رنگ و روغن، بهره‌ها برده است. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی می‌باشند و از محضر اساتید دانشگاه هنر از جمله آقای بهراد خدایی وآقای جواد غفاری و آقای حسینی‌صدر و خانم ترکان منظم بهره برده است.
در آثار به نمایش گذاشته در نمایشگاه قبلی وی، زن و عناصری که همواره بر حیات زن سایه گستر است، بیش از همه به چشم می‌خورد. نمایشگاه سرگشتگی سومین نمایشگاه انفرادی دل‌آرام کرمانی می‌باشد. اولین نمایشگاه وی در سال ۸۶ در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن برپا شده و دومین نمایشگاه وی در اسفندماه ۹۳ با نام تجسم درمه در گالری میرعلی تبریزی خانه فرهنگ به نمایش گذاشته شده بود؛ اخیرا نیز یکی از آثار آبرنگ وی در نمایشگاه جشنواره آبرنگ شهر فابریانو ایتالیا ۲۰۱۷ به عنوان اثر برگزیده راه یافته است.

نمایشگاه نقاشی «سرگشتگی» تا ۶ بهمن ۹۵ در فرهنگ‌سرای کیاوش، واقع در خیابان امام، نرسیده به چهارراه منصور (از سمت میدان ساعت) ، کوچه سیدزاده، پلاک ۱۳ پذیرای علاقمندان و هنردوستان است.

 

عکس‌ها از قباد نقش

دیدگاه خود را ثبت کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

محمد آذری
خواننده کلاسیک، مدیراجرایی، علاقه‌مند کسب‌وکارهای نو و موسس ebilit.com و ebultan.com